ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.33
Zaman: 19:00
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2597589
NAMAZ VAKİTLERİ
Müftülüğümüzde Çifte İhtida PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Tuesday, 16 December 2014

 

MÜFTÜLÜĞÜMÜZDE ÇİFTE İHTİDA

15 Aralık Çarşamba günü Alman uyruklu Bernd Bornhöft ve Malezya uyruklu Nancy Anak Ajah Müslüman olmak istediklerini belirterek müftülüğümüze müracaat ettiler.

Yapılan ihtida törenlerinde önce Alman uyruklu Bernd Bornhöft, ardından Malezya uyruklu Nancy Anak Ajah Müslüman oldular. İhtida merasiminde İlçe Müftümüz Dr. Abdulkadir Karakuş İslam Dini hakkında İngilizce bilgi verdi. Şahitler huzurunda Kelime-i Şahadet getirmelerinin ardından İlçe Müftümüzün yaptığı duaya âminlerle eşlik etmek üzere eller duaya açıldı.

Alman uyruklu Bernd Bornhöft İslam’ı araştırdığını, daha önce kızının Müslüman olduğunu, kendisinin de şimdi İslam’ı seçtiğini, bundan sora burada yaşayacağını söyledi. Malezya uyruklu Nancy Anak Ajah ise, uzun zamandan beri İslam’ı araştırdığını ve bu araştırmaların sonucunda Müslüman olduğunu belirtti ve bundan sonra Cevriye adını kullanacağını söyledi.

Her iki mühtediyi de kutlayan İlçe Müftümüz Dr. Abdulkadir Karakuş, İhtida Belgelerini bizzat takdim etti ve kendilerine Başkanlığımız yayınlarından Kitap Seti hediye etti.

Son Güncelleme ( Tuesday, 16 December 2014 )
 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım