ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.33
Zaman: 18:52
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2597564
NAMAZ VAKİTLERİ
Nur Kur'an Kursu Açıldı PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Tuesday, 25 November 2014

MERKEZ NUR KUR’AN KURSU AÇILDI

İlçemizde dört adet Kur’an Kursu daha açıldı. Açılan Kurslar adına Merkez Nur Kur’an Kursunda açılış töreni düzenlendi. Yeni açılan Kurslar ile beraber ilçemizdeki Kur’an Kursu sayısı kırka, derslik sayısı kırk bire yükseldi.

Kur’an Kursunun açılışı vesilesiyle düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Erol Rüstemoğlu, İlçe Müftümüz Dr. Abdulkadir Karakuş, Emniyet Müdürü Fatih İnceyavuz, Mal müdürü Yusuf Koç, Vergi Dairesi Müdürü Fahri Gün, Nüfus Müdürü Hatice Tümer, Yazı İşleri Müdürü Melahat Gez, Serik Anadolu Lisesi Müdürü Şerif Ramazan Kaplan, İmam Hatip Orta Okulu Müdürü Sadullah Erişdi, Din Görevlileri, Kur’an Kursu Öğreticileri, Basın Mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Sunumunu Müftülük Şube Müdürü Mustafa Güner’in Yaptığı Programda Uhut Camii İmam-Hatibi Kemalettin Apaydın Kur’anı Kerim okudu. İlçe Müftümüz Dr. Abdulkadir Karakuş yaptıkları konuşmada; “Maneviyatın güçlenmesi için gönüllerin aydınlanması lazımdır. Peygamber efendimiz buyuruyor ki: Gönüller Kur’an ile aydınlanmalı, aksi halde gönüller viran olur. Maneviyatımızı yükseltmek, gönül evlerimizi, huzur yuvalarımız olan hanelerimizi mutlulukla doldurmak için Kur’an Kursu hizmetlerine önem veriyoruz. İnşallah en ücra mahallelerden en merkezine varıncaya kadar her Mahallemizi Kur’an Kursu ile buluşturmak istiyoruz. Peygamber efendimiz buruyor ki: Allah katında en faziletli sınıf O’nun kelamını öğrenen ve öğretendir. Yeni açtığımız bu Kur’an Kurslarımız da inşallah Allah katındaki değerimizin ve faziletimizin yükselmesine katkı sağlayacaktır” dedi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra kurs binası gezildi. Kaymakam Erol Rüstemoğlu ve beraberindekiler hayırlı olması temennisi ile kursiyerlere kitaplarını dağıttı. Program sonunda katılanlara pilav, kavurma ve ayran ikram edildi.

 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım