ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.33
Zaman: 03:39
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2595283
NAMAZ VAKİTLERİ
Ramazan Bayramı Mesajı PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Friday, 25 July 2014

RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

İlçe Müftümüz Dr. Abdulkadir Karakuş yaklaşan Ramazan Bayramı vesilesiyle bir açıklama yaptı ve şunları söyledi: "Rabbimizin sonsuz rahmetiyle tecelli ettiği, günahların affolduğu ve büyük kurtuluşun vadedildiği, Ramazan-ı Şerifin son günlerini yaşıyoruz. İnşallah 28 Temmuz Pazartesi günü, mutluluğun, huzurun ve sevincin her yanı kaplayacağı Ramazan Bayramına kavuşmuş olacağız.

İçerisinde Kur'an indirildiği için on bir aya sultan olan bu ayda, Kur’an-ı Kerim ile yeniden buluştuk ve O’nun ilkelerini, tavır ve davranışlarımızda yaşatma azmimizi tazeledik. Bu aya mahsus önemli ibadetlerle hayatımıza yeni anlamlar katmaya çalıştık. Özellikle Cehennem ateşine karşı kalkan olduğu Peygamber Efendimizce bildirilen Oruç İbadetiyle, madde ve manamızı yenilemeye gayret ettik. Cami bahçelerimizde, tüm mahallelinin katıldığı iftar sofraları kurarak, paylaşmanın zevk ve lezzetini beraberce tatmaya çalıştık. Katıldığımız mukabeleler, okuduğumuz sure ve ayetler, kıldığımız Teravihler, dinlediğimiz vaaz ve nasihatlerle gönül dünyamızı ihya etmeye çalıştık. Ramazan’ın bu bereketli ve manevi atmosferi içerisinde Müslümanlar olarak kendimizi yeniledik; adeta, şarj ettik. İnşallah bu kazanımlarımızı önümüzdeki on bir ay süresince devam ettirmenin gayreti içerisinde olacağız.

Bayramlar, bir sevinç ve mutluluk paylaşımıdır, müminler olarak dost ve kardeş olduğumuzu fark etme zamanıdır. Bundan dolayı bayramlarda, başta anne ve babamız olmak üzere büyüklerimizle mutlaka beraber olalım. Dargınlıkları, kin ve nefret gibi duyguları zihnimizden ve gönlümüzden söküp atalım. Bayram günlerinde büyüklerimizi ziyaret edip dualarını alalım. Komşu ve akrabalarla bir araya gelerek aramızdaki bağları güçlendirelim. Çünkü, bayram sevinci ve mutluluğu, diğer insanlarla ve din kardeşlerimizle birlikte yaşandığı sürece anlamlıdır.

Bu gün dünyamızda, özellikle Müslümanların yaşadığı bölgelerde çok büyük acılar yaşanıyor. İnsanlık çok zor ve büyük bir sınav veriyor. Zulme maruz kalanlar, içerisinde bulundukları zulüm ortamıyla, o zulme şahit olan bizler de, kardeşlerimize ne denli sahip çıktığımızla imtihan olunmaktayız. Duamız odur ki, bizler kendi evimizde ve yurdumuzda bayram coşku ve mutluluğunu yaşarken zulme maruz kalan ve ölümle iç içe yaşayan kardeşlerimize karşı sorumluluklarımızı Rabbimiz unutturmasın.

Bu duygularla, başta Serik'te yaşayan kardeşlerimizin, değerli meslektaşlarımın, ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, bayramın bütün insanlığa barış, mutluluk ve huzur getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum."

 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım