ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.33
Zaman: 20:18
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2595937
NAMAZ VAKİTLERİ
Berat Kandili PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Monday, 09 June 2014

 BERAT KANDİLİ

Yaklaşan Berat Kandili dolayısıyla, İlçe Müftümüz Dr. Abdulkadir Karakuş bir açıklama yaptı ve açıklamasında şunları söyledi:

“12 Haziran 2014 Perşembe gününü Cumaya bağlayan gece, Ramazan ayının müjdecisi olan mübarek Berat Kandili’ni beraberce idrak edeceğiz.

Bu geceyle ilgili olarak Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur: "Allah Teâlâ, Şabanın on besinci gecesi (Beraat gecesi) tecelli eder ve ana-babaya asî olanlarla Allah'a ortak koşanlar dışında bütün kullarını bağışlar.” 

Müslümanların, Allah'ın sınırsız af ve merhametine mazhar olacakları bu gece, çok önemli bir fırsat kapısıdır. Bu gecenin tefekkür ve gönül dünyamıza kazandıracağı çok önemli güzellikler vardır.

Bu gece, berata nail olabileceğimiz bir zaman dilimidir. Allah'ın berat bahşettiği kişilerden olabilmek için, Allah'ın sevdiği ve değer verdiği kimselerden olmak gerekir. Bu ayrıcalığa ermek ise; Allah'ı sevmek, O'nun emir ve isteklerine karşı teslim olmak ve O’nun yarattıklarına karşı sorumlulukların farkında olmak, O'nun ilkelerine itaatkar olmak, Mü’minleri dinde kardeş, tüm insanlığı da soyda kardeş görebilecek; Yunus'un ifadesiyle, yaratılanı yaratandan dolayı sevecek engin bir gönle sahip olmakla mümkündür.

Bu gece, kırılan kalpleri onarma, dargınlık ve  küskünlüklere son verme, kardeşlerimizle buluşma, bir araya gelme ve kucaklaşma zamanıdır.

Bu gece bize, tüm kötülük ve haksızlıklardan uzaklaşmanın; adaleti, yaşadığımız alanlara hakim kılmanın önemli bir sorumluluk olduğunu öğütler. Bizzat kendimizi, hayatımızı, beklentilerimizi, hayal ve ümitlerimizi yeniden planlamaya, gerçek manada mü'minler olma yolunda mesafeler kat etmeye imkanlar sağlar.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli Serikli kardeşlerimizin ve İslam âleminin Berat Kandilini tebrik ederken, Perşembe günü akşam, Akşam namazından hemen sonra, Merkez Camiinde ve diğer camilerimizde düzenleyeceğimiz Kandil Programlarında bay-bayan tüm dostlarımızı, Berat Kandilinin sevincini beraberce yaşamaya davet ediyorum.

Berat Kandilinin İslam aleminin uyanış ve dirilişine, zulümlerin bertarafına ve beratımıza vesile olması dileklerimle…”

 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım