ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.36
Zaman: 09:17
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2647285
NAMAZ VAKİTLERİ
Kutlu Doğum Coşkusu PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Sunday, 20 April 2014

KUTLU DOĞUM ÇOŞKUSU KAPALI SPOR SALONUNA SIĞMADI

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenen Konferans ve Tasavvuf Musikisi Konseri Programı, 19 Nisan Cuma günü coşkulu bir kalabalığın katılımıyla kapalı spor salonunda yapıldı.

Programa Kaymakam Erol Rüstemoğlu, Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Recai Doğan, Manavgat Müftüsü H. Hayri Yaşar, İlçe Müftümüz Dr. Abdülkadir Karakuş, Emniyet Müdürü Fatih İnceyavuz, Milli Eğitim Müdürü Halim İzgi, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 

Sunuculuğunu Selimiye Camii İmam-Hatibi Galip Aksay'ın yaptığı program Belek Mecekler Cami İmam-Hatibi M. Necati Kaban’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim ile devam etti. Diyanet İşleri Başkanlığımızın hazırladığı sinevizyon sunumunun izlenmesinin ardından İlçe Müftümüz Dr. Abdülkadir Karakuş açılış konuşmasını yaptı. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Recai Doğan “Hz. Peygamber Din ve Samimiyet” konulu konferanslarını sundular. 

Konferansın ardından Alanya Din Görevlileri Tasavvuf Musikisi Korosu  sahne aldı ve solo-koro ilahiler söylediler. Beğeni ile takip edilen konserden sonra Ortaöğretim öğrencileri arası şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Kaymakam Erol Rüstemoğlu’na, Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık’a, Konuşmacı Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Recai Doğan’a ve Alanya Din Görevlileri korosu Şefine plaketleri takdim edildi. 

Salon dizaynının ve ışıklandırmasının çok beğeni topladığı, Hadis-i Şeriflerin lazer yoluyla devamlı duvarlarda kaydığı programın çıkışında katılımcılara gül ve çeşitli kitaplar hediye edildi.

Son Güncelleme ( Sunday, 20 April 2014 )
 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım