ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.36
Zaman: 09:15
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2647272
NAMAZ VAKİTLERİ
Ehli Beyti Anma Ve Aşure PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Monday, 11 November 2013

İLÇE MÜFTÜLÜĞÜMÜZ EHL-İ BEYTİ ANMA VE AŞURE GÜNÜ KUTLAMALARINA HAZIRLANIYOR

İlçe Müftülüğümüz Ehli Beyt-i Anma ve Aşure programı çerçevesinde “Muharrem Ayı ve Kerbela” konulu konferans düzenleyecek.

Hadisi Şerif’te “Şehru’llah” yani “Allah’ın Ayı” diye bahsedilen Muharrem ayını ve bu ayda meydana gelen olayları yâd ederek, Hz. Peygamber Efendiimizi, Kerbela Şehidi ve Şehitlerin Efendisi Hz. Hüseyin Efendimizi ve Ehl-i Beyti hayırla ve dualarla anmak ve tüm bunlardan ders ve ibret almak gayesiyle hazırlanan konferansa konuşmacı olarak İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Demircan katılacak. Konusu “Muharrem Ayı ve Kerbela” olan program, 16.11.2013 Cumartesi günü, Karalar Düğün Salonunda, saat 12.45’de yapılacak. Programda, konferansın yanı sıra Tuzcuoğlu Cami İmam-Hatibi Mehmet Altınay Muharrem İlahileri ve Mersiye Konseri verecek ve çıkışta misafirlere Aşure ikramı da yapılacaktır. 

Bu konuda bir açıklama yapan İlçe Müftümüz Dr. Abdulkadir Karakuş; "tüm halkımızı Ehl-i Beyti Anma ve Aşure Gününü Kutlama programına bekliyoruz" dedi.

Son Güncelleme ( Monday, 11 November 2013 )
 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım