ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.33
Zaman: 23:26
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 718
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2472609
NAMAZ VAKİTLERİ
Güzel Ezan Kursu PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Monday, 03 October 2011

Güzel Ezan Okuma Kursu 

Müftülüğümüz tarafından hizmetiçi eğitim çerçevesinde Din Görevlilerine yönelik olarak “Ezanı Güzel Okuma” kursu düzenlendi. 

Müftülüğümüze bağlı Yeşilbahçe Cami Kuran Kursunda düzenlenen ve 05 - 29 Eylül tarihleri arasında  verilen  kursa Personelimizden 20 imam-hatip ve müezzin katıldı. Kurs öğretmenliğini formatör öğretici Tahir Çetin yaptı. Dört hafta devam eden kursta tasavvuf ve cami musikisi alanında çalışmalar yapıldı. Günde 5 vakit okunan ezanların, beş ayrı makamda okunması hedeflendi. Sabah ezanı saba, öğle ezanı uşşak, ikindi ezanı rast, akşam ezanı segah ve yatsı ezanı hicaz olmak üzere 5 ayrı makamda ezan çalışması yapıldı. 

Kursa katılan görevlilerimiz formatör öğretici Tahir Çetin ve ekibiyle beraber Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında 05 Ekim Çarşamba günü saat 19:00 da, Akçaalan Belediye Düğün Salonunda halka açık “Dini Musiki Dinletisi” yapacak. Programda kursiyerler öğrendikleri makamda Ezanı Muhammedi ve sela okuyacak, solo ve koro ilahiler söyleyecekler. Yine programda Formatör Öğretici Tahir Çetin ve ekibi “Sadabat” sahne alacak.

   

  

  

  

Son Güncelleme ( Tuesday, 04 October 2011 )
 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım