ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.33
Zaman: 19:04
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2597604
NAMAZ VAKİTLERİ
Yaz Kuran Kurslarına PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Wednesday, 28 September 2011
Yaz Kur’an Kurslarına 2 Bin Kişi Katıldı

 İlçe Müftümüz Mustafa Altun; “Yaz Kur’an Kurslarımız’da İlçe Merkezi, Belde ve Köylerimizde 97 Cami ve 9 Kur’an Kursumuzda 2 bini aşkın öğrenci eğitim gördü.”  

İlçe Müftümüz Mustafa Altun, geçtiğimiz yaz sezonunda açılan Kur’an Kursları ve kış sezonunda açılacak yeni kurslarla ilgili bilgiler verdi. Yaz Kur’an Kurslarında, İlçe Merkezi, Belde ve Köylerde 97 Cami ve 9 Kur’an Kursunda yaklaşık 2 bini aşkın öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Müftümüz Altun bu dönemde ise bayanlara yönelik 20 kursta kayıt işlemlerinin devam ettiğini belirterek, 21. Kursun da Burmahancı Köyünde açılması için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.   

Müftümüz Mustafa Altun; “İlçe Müftülüğüne bağlı 20 Kur’an Kursumuzda bayan öğrencilere yönelik kayıt işlemlerimiz devam etmektedir. 21. Kur’an Kursumuz olan Burmahancı Köyü Kur’an Kursunun açılması için yazışmalarımız devam etmektedir.  

Bu eğitim öğretim sezonunda İlçe merkezinde 8, Beldelerde 6, Köylerde 7 Kur’an Kursumuzla Kur’an Kursu hizmetlerimiz devam edecektir. Kur’an Kurslarımıza kayıt yaptıracak hanımlar için yaş sınırı yoktur. Kayıt için Nüfus Cüzdanı, Öğrenim belgesi (Okur Yazar belgesi dahi yeterli) ve dilekçe yeterli olacaktır.  

Kur’an Kurslarımızda Kur’anı Kerimin öğretilmesinin yanı sıra namazda okunan surelerin mealleri, inanç bilgileri, İslam Dininin temel kavramları ve ibadetlerin yapılış şekilleriyle beraber Peygamberimizin hayatı ve güzel ahlak eğitimi de verilmektedir.  

Diğer taraftan erkek cemaatimize yönelik olarak da camilerde Kur’an Öğretim Kursları açılmaktadır. Bu kurslarımızdan da arzu eden kardeşlerimiz faydalanacaktır. Kur’an Kurslarımızda verilen derslerin bir benzeri bu şekilde camilerimizde verilecektir.  

Yaz Kur’an Kurslarımızda geçtiğimiz sezonda İlçe Merkezi, Belde ve Köylerimizde 97 Cami ve 9 Kur’an Kursumuzda mülki amir onayıyla açılan Yaz Kur’an Kurslarımıza yaklaşık 2 bini aşkın öğrenci devam etmiştir. Camilerimize devam eden Kurslarımız din görevlilerimizin özverili çalışması, cemaatimizin fedakarlığı ve maddi katkılarıyla panayır havasında geçmiş ve öğrencilerimiz severek camilerimize devam etmişlerdir.”  

“Yaş ve öğrenim sınırı kaldırıldı” 

 “Bir de sayın halkımıza buradan bir müjdemiz olsun; Gelecek yılki öğrencilerimize 2012 Yaz Kur’an Kurslarından yaş ve öğrenim sınırı kaldırılmıştır. Bilindiği üzere bu güne kadar 5. sınıfı bitiren öğrencilerimizi camilerimizde kaydedebiliyorduk, bundan sonra bütün sınıfları Yaz Kur’an Kurslarımıza alacağız. Böylece Camilerimize gelen hiçbir öğrencimize, “senin şartların tutmuyor gelecek yıl gel veya daha sonraki yıl gel” demeyeceğiz. Bu şekilde geri çevirdiğimiz çocuklarımızın bazıları ya camiye ya din görevlisine ya da dine küsüyordu.  Bu durumun düzeltilmesi dinimizin, milletimizin, ve öğrencilerimizin menfaatine olmuştur. Kur’anın rahmeti ve bereketi dileğimle sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Son Güncelleme ( Wednesday, 28 September 2011 )
 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım