ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.33
Zaman: 16:46
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 718
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2469003
NAMAZ VAKİTLERİ
İlçemizde Bayram PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Thursday, 08 September 2011

İlçemiz’de Bayram Dolu Dolu Yaşandı.  

Ramazan Bayramı ile Zafer Bayramı aynı güne rastladığı için tüm Türkiye’de olduğu gibi İlçemizde de çifte bayram yaşandı.  

30 Ağustos Zafer Bayramı töreni, Bayramın birinci günü saat 09:30 da Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı önünde bütün Protokol ve halkın katılımı ile gerçekleşti. Ardından Ramazan Bayramı Bayramlaşma Töreni ise yine aynı gün saat 10:30 da Müftülüğümüz toplantı salonunda yapıldı. Bayramlaşma İlçe Kaymakam’ı Ahmet Ümit’in nezaretinde  Garnizon Komutan Vekili Üsteğmen Hayri Yazıcı, Belediye Başkanı Mehmet Habalı, Başsavcı Vekili Murat Uzun, İlçe Emniyet Müdürü Fatih İnceyavuz, İlçe Müftüsü Mustafa Altun, Serik MYO Müdür Vekili Mustafa Kiremitçi, resmi daire müdürleri, Siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla yapıldı.  

 İlçe Kaymakamımız Sayın Ahmet Ümit salonu dolduran protokol üyeleri ve vatandaşlarımıza kısa bir konuşma yaptı. İlçe Kaymakamımız Konuşmasında şunları söyledi:  “Bir 26 Ağustos günü; 26 Ağustos 1071 de Malazgirt ovasında başlayan bu güzel başlangıç asırlar sonra yine bir 30 Ağustos gününde ‘ebediyen burası bizimdir’ diye tüm dünyaya haykırılmak suretiyle bir kez daha perçinlenmiştir. Binlerce yıldır ezan susmadı bundan sonrada susmayacak, binlerce yıldır bayrağımız hep gönderde oldu inşallah bundan sonrada böyle olmaya devam edecektir. Minarelerdeki ezan sesleri insanımızın gönlünden kopan ve yine insanlarımızın gönlüne hitap eden en kutsi en kutsal değerlerin başında gelmektedir. İşte bu kutsal değerler oruç, namaz gibi bayrak gibi şahadet gibi değerli kavramlar bizim milletimizi millet yapan kavramlardır. Bugün memleketimizin dört bir tarafından, önceden vatan topraklarımız olan memleketlerde insanlar iç savaşlar verirken ve yine onların ifadesi ile bizi geldiğimiz yere geri gönderebilmek için ihdas ettikleri, başımıza sardıkları terör belasına rağmen bugün memleketimizin dört bir tarafından alınan tedbirlerle, insanlarımızın coşkusuyla, milli ve manevi değerlerimize sahip olan genciyle, çocuğuyla, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle herkes bu güzel bayram gününü yaşamakta. Ramazan ayı süresince tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de asiyişe müessir olaylarda en minimize olaylar yaşandı. Kendi fakirlerimizin yardımına koşmaya çalıştık. O yetmedi dünyanın dört bir tarafında fakirlikle, açlık ve susuzlukla pençeleşen insanlara yardım etmeye çalıştık. Çok disiplinli ve düzenli bir ay yaşadık. Bu gün bayram münasebetiyle hepiniz koştunuz geldiniz. Teşekkür ediyorum. Arzu ediyoruz ki bu duygu yoğunluğunu, bu güzellikleri sadece bu ayda değil, yılın üç yüz altmış beş gününde devam etmesini temenni ediyorum. Şunu açık bir şekilde söylememiz lazım. Bugün hoşgörüyü, barış anlayışını, affetmeyi hepimizin dahi iyi kavradığını düşünüyorum. Oruç tutarak açların haliyle hallendik. Yine aynı şekilde ekonomik durumu iyi olan insanlar yardımlarıyla, fakir fukaraya verdikleriyle varlıklı olmanın ne demek olduğunu göstermeye çalıştı ve neticede toplum olmanın gereklerini yaşadık. Ve şöyle diyoruz; bugünden sonra da insanlar birbirleriyle boğuşmayı bıraksın, geçmişteki kırgınlıkları bıraksın, kimimiz devlet hayatında kimimiz özel hayatında dedikoduyu şunu bunu bırakalım. Bundan sonra işimize gücümüze bakalım. Bu güzel günlere gelebilmemize vesile olan bayrağımızı sürekli tepemizde dalgalandıran tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Bu memleket için canını feda eden mesaisini harcayanlara teşekkür ediyorum. Tüm gazilerimize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Sağlık ve afiyet temenni ediyorum. Bu Bayramlaşma törenine katıldığınız için, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum ve sizlerin şahsımızda tüm toplumun, tüm halkımızın ve ailelerinizin bayramını tebrik ediyorum.”   

Bayramlaşma resmi töreni sırasıyla İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Devlet Hastanesi ziyareti ile devam etti. Bayramlaşma son olarak şehit ailelerini ziyaretle son buldu. 

Son Güncelleme ( Thursday, 08 September 2011 )
 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım