ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.33
Zaman: 04:05
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2595376
NAMAZ VAKİTLERİ
Berat Kandili Mesajı PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Friday, 15 July 2011

“Berat Gecesi, kendimizi yenilemek, geçmişimizi sorgulamak, geleceğimizi planlamak ve ümitlerimizi tazelemek için önümüze konulan büyük bir fırsattır.”

İlçe Müftümüz Mustafa Altun, Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan bu gece kutlanacak olan Berat Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Berat Kandili’nin Müslümanlar için Allah’ın sınırsız af, merhamet ve yardımıyla günahlardan bağışlanmalarını umarak duaların edildiği bir gece olduğunu belirten İlçe Müftümüz Mustafa Altun; “Şüphesiz Yüce Allah’ın af ve mağfireti, belli zamanlarla sınırlandırılamaz. Hata ve kusurlarından dolayı bağışlanmayı dileyen kullarını, Allah, her zaman affedeceğini ilahi kelamında bizlere müjdelemektedir. Fakat yanlışlıklarını anlayıp gerçek kulluğa, ilahi ve ahlaki ilkelere yönelmemiz için, bazı önemli zamanlarda biz kullarına daha fazla imkânlar sunmuştur. Berat Kandili de bu ulvi zaman dilimlerinden biridir. Müslüman’ın manevi hayatında değerlendirdiği takdirde bir zirve olan Mübarek Ramazan ayı için, son büyük hazırlıktır.

Berat Kandilinin aydınlattığı manevi ortam, dengeli bir hayat kurmamızı, dinin genel ibadet ve sosyal hayata bakışına uygun olarak kendimiz ve çevremiz için yararlı davranışta bulunmamızı sağlayacak bir bilinç tazeleme imkanı sunmaktadır. Berat Gecesi de, kendimizi yenilemek, geçmişimizi sorgulamak, geleceğimizi planlamak ve ümitlerimizi tazelemek için önümüze konulan büyük bir fırsattır. Mübarek Berat Gecesi dolayısıyla, camilerimizde, evlerimizde ve diğer mekânlarda ibadetlerimizi yaparken kendimize dönelim, kalabalıklar arasında yalnızlığı ve iç hesaplaşmayı yakalayıp günahlarımıza tövbe edelim. Kendimiz, ailemiz, yakınlarımız, toplumumuz, ülkemiz, bütün Müslümanlar ve insanlık için Allah’a dua edelim. Bu gece için özel bir ibadet olmadığını bilelim. Bununla beraber dua ve tövbelerin kabul edilmesi nedeniyle dua ve yakarışa yoğunlaşıp; Rabbimizden affedilmemizi talep edelim. Kaza namazı borcumuz var ise hiç olmazsa bir günlük namazımızı kaza edelim. Bütün vatandaşlarımızın Berat Kandilini tebrik eder, bu kutlu gecenin İlçemiz, Milletimiz ve İslam Aleminin birlik ve dirliğine, insanlık aleminin barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.”dedi.

 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım