ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.36
Zaman: 04:03
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2621074
NAMAZ VAKİTLERİ
Yaz Kuran Kursları PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Thursday, 30 June 2011

Yaz Kuran Kursları Başladı 

Serik Müftülüğü tarafından düzenlenen Yaz Kuran Kursları 27 Haziran Pazartesi günü başladı.

Serik’te bütün camilerde başlayan Yaz Kuran Kursları dokuz hafta boyunca devam edecek. 2011 Yaz Kuran Kursları açılışı münasebetiyle Merkez Camiinde İlçe Müftümüz Mustafa Altun, öğrenciler ve velilerin katıldığı bir tören yapıldı.  

İlçe Müftümüz Mustafa Altun törende yaptığı konuşmada kursulara geçtiğimiz yıl iki bin civarında öğrencinin katıldığını belirterek şunları söyledi;  “Sevgili öğrenciler okullarda yorucu bir eğitim öğretim yılının ardından bir haftalık tatil yaparak yaz kurslarına başladınız. Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mehmet Görmezin sizlerin hepinize çok çok selamı var.  Sizleri çok seviyor. Sayın başkanımız yaz Kuran Kursları münasebetiyle yapılan canlı yayında bu camilerin sizin olduğunu ifade etti. Camilerde çok rahat hareket edeceksiniz. Bu hocalarımızda, bizde sizi çok seviyoruz. Bu güzelliklerin yanında buraya gelerek bir başka güzeli Allaha imanı öğreneceksiniz. Zaten biliyorsunuz. Biraz daha kuvvetlendireceksiniz.” 

“Allah’la korkutuyoruz ve yanlış yapıyoruz.”

“Allaha iman deyince şunu hatırlatmak istiyorum. Sevgili gençler kıymetli veliler. Bazen yanlış bir tanıtım oluyor. Biz sevgili gençleri, yavrularımızı büyütürken Allah’la korkutuyoruz ve yanlış yapıyoruz. Ne diyoruz? Allah çarpar diyoruz. Allah çarpıcı değildir. Allah yakar diyoruz. Allah yakıcı da değildir.  Allah yarattığı kulunu çok seviyor ve bizim en çok kendisini sevmemizi istiyor. Şimdi anne veya babanız sizin dünyada en çok sevdiğiniz varlıklarınız. Bir gün eve gittiğinizde, kapıyı çaldığınızda annenizi göremezseniz, telefon açtığınızda cevap vermezse veya Allah göstermesin haber aldınız hastalanmış o zaman ne yaparsınız. İki gözünüz iki çeşme. Şimdi bu anne veya babanızdan kaçar mısınız, korkar mısınız? Anne babanız sizi yakar mı? Elbette ki hayır. Allah bizi sizi annemizden babamızdan daha fazla seviyor. O halde babalarımız annelerimiz bize şöyle derlerse şunu yap bunu yapma yoksa Allah seni yakar. Siz çocuklar olarak hayır babacığım anneciğim öyle demeyeceksin, ben Allah’ı çok seviyorum, Allah kendisini seveni yakmaz. O da bizi çok seviyor. Bizi seven biri bizleri incitmeyeceği gibi bizde sevdiğimizi incitmeyeceğiz. Allah bizleri hiçbir zaman incitmek istemediği gibi bizde yaptığımız işlerde davranışlarda Allah’ı hiç incitmeyeceğiz. Bu ne ile olacak Allah’ı bileceğiz. Peygamberimize indirmiş olduğu kitabımız Kuranı öğreneceğiz. Yap dediklerini yapacağız, yapma dediklerini yapmayacağız. İşte o zaman bizleri dostluğuna kabul edecek.”  

“Buradaki hedefimiz sevgi temelli bir eğitim olacak.”

“Bu yaz kursunda yeni arkadaşlar edineceksiniz. Camilerimizde Kuran var, Peygamberimiz var, güzel ahlak var, güler yüz var, birbirimizi incitip kırmamak kaydıyla koşup oynamak var. Caminin içinde kötü söz yok, dayağı caminin içerisinden değil çevresinden de çıkardık. Asık suratlı olmak yok, bunları kovduk. Çünkü bunlar dinimizde de yok. Camimizde de yok. Buradaki hedefimiz sevgi temelli bir eğitim olacak. Çünkü peygamberimiz ‘İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmediğiniz sürece de gerçekten iman etmiş olamazsınız.’buyuruyor. Yunusumuz ne diyor: ‘elif okuduk ötürü, pazar eyledik götürü, yaradılanı hoş gördük, yaradandan ötürü.” Var olan her şeyi cenabı hak yarattı. Allahın yarattığı her şeyi Allah yarattığı için seviyoruz. Yine çocuklarımız camide tertip ve düzeni, dağınık olmamayı öğrenecek. Öf be anne dememeyi, bunu Allahın yasakladığını, anneciğim babacığım demeyi öğrenecek. Elindeki bir tane çöpü bile sokağa atmamayı, kesinlikle ellerini yıkamadan sofraya oturmayacağını, kalktığında ellerini yıkamadan başka şeylere dokunmayacağını, temizliği, arabanın camından sokağa bir şey atmayacağını öğrenecek. Böylece bu dünyayı dünyadayken cennet olarak yaşayacağız. Ahiretteki cenneti zaten Allah inşallah verecek.”

Son Güncelleme ( Thursday, 30 June 2011 )
 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım