ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.33
Zaman: 03:42
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2595289
NAMAZ VAKİTLERİ
Kutsal Topraklara..... PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Wednesday, 27 October 2010

İlçemizden Kutsal Topraklara Yolculuk Başladı 

İlçemizden kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarını uğurlama programı 26 Ekim Salı günü ikindi namazından sonra Tuzcuoğlu camiinde yapıldı.

 Programa Müftü vekilimiz Bahattin Ertunç, din görevlileri, hacı adayları ve çok sayıda cemaat katıldı. Program Mızrak Cami İmam Hatibi Mevlüt Yaşar’ın okuduğu Kuranı Kerim ile başladı. Tuzcuoğlu Cami İmam Hatibi Mehmet Altınay telbiye, tekbir ve tehlilin ardından ilahiler okudu. İlçe Müftü Vekilimiz Bahattin Ertunç kısa bir konuşma yaptı. Ertunç şunları söyledi: “Hacı adaylarımıza yolculuğa çıkacakları bu günde son olarak şunları hatırlatabiliriz: Haccı turistik bir gezi olarak görmeyin. Bu yolculuğun bir ibadet olduğunu unutmayın.Hac sembollerden ibaret bir ibadettir. Bu sembollerin ne anlama geldiğini bilelim. Aksi halde bu sembollerin ne anlama geldiğini anlamadan yapacağımız hac yorgunluk getirir.Vaktinizi çarşı pazarda değil Beytullah’ta geçirin. Aksi Beytullah’a saygısızlık olur. Oraya yoğun bir ibadet zevki yaşamak için gidiyorsunuz, turistik bir ziyarete değil, çarşı Pazar gezmeye değil.            
Giydiğiniz ihramı kefen olarak görmelisiniz. Bütün bunların mahşerin bir provası olduğunu bilmelisiniz.Hac İslam ümmetinin yıllık kongresidir. Hac ırk, renk, ülke ayrımı yapmaksızın islam ümmetinin birliğini sembolize eder. Orada konuşma dilinden öte kalp dili konuşulur. Siyahın beyazdan, arabın acemden farkı yoktur. Bir selam, bir tebessüm, bir yer gösterme kalp diliyle konuşmak anlaşmaktır. Allah Teala hepinizin yapacağı Haccı mebrur bir hac olarak kabul etsin, Peygamber Efendimizin ifadesi ile dönüşünüzde annelerinizden doğduğunuz gibi tertemiz olarak dönmeyi nasib etsin.”            

Konuşmanın ardından Dua yapıldı ve bütün hacı adayları ile halalleşme yapılırken duygulu anlar yaşandı.

Son Güncelleme ( Wednesday, 27 October 2010 )
 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım