ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.36
Zaman: 03:46
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2620994
NAMAZ VAKİTLERİ
Diyanet Sen .... PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Wednesday, 20 October 2010

Diyanet Sen İlçe Temsilciliğinden Belek Beach Parkta Yemek. 

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Diyanet Sen Serik Temsilciğinin düzenlediği yemek Belek'te yapıldı.

Diyanet Sen Serik Temsilciğinin 6 Ekim Çarşamba günü akşam Belek Beach Park'ta düzenlediği yemeğe İlçe Müftümüz Mustafa Altun, İlçe Vaizimiz Bahattin Ertunç, Emekli personellerimiz, din görevlilerimiz ve aileleri katıldılar. Belek Beach Park'ın açık hava restoranında yapılan gecede, Sadabad Tasavvuf Musikisi Ekibi'nin okudukları ilahiler dalgaların ses verdiği gecede denizle buluştu. Geceye katılanlar birlik ve beraberliğin tadına varırken; Deniz sahilinde ve güzel havada gökyüzüne yükselen ilahiler ile birlikte coşku ve huzur dolu bir ortamın da tadına vardılar.

Belek Beach Park'ta açık havada gerçekleştirilen gecenin ev sahipliğini ve sunumunu Diyanet Sen Serik Temsilcisi Galip AKSAY yaptı. Aksay kısa bir hoş geldiniz konuşması yaparak birlik ve beraberliğin önemini vurguladı ve konuşmasını yapmak üzere mikrofona Serik İlçe Müftümüz Mustafa ALTUN'u davet etti. Altun yemeğe katılanların Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı kutlayarak şunları söyledi; “Bizlerin yapmış olduğu görevler Peygamberimiz (SAV) den devraldığımız görevlerdir. Bu nedenle bizler insanın olduğu her yere giderek görevlerimizi yapmak zorundayız. Yani okulu olan olmayan, camisi olan solmayan, çarşısı olan olmayan ama insanın olduğu her yere gideceğiz. Biz o insanlara gittiğimiz zaman kendi dertlerimizi unutarak gideceğiz, çünkü gittiğimiz insanların bize, güvenimize, sevgimize, bilgimize, dostluğumuz ihtiyacı var. Bu zor görevi bizler bilerek ve isteyerek seçtik. Bu görev peygamberimizden emanet alınmış bir görevdir, bu görevi en iyi şekilde ifa etmeliyiz. Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle bu güzel geceyi düzenleyen arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve tekrar hepinizin Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı kutluyorum.” dedi

Konuşmalardan sonra ise Sadabad Tasavvuf Musikisi Ekibi solisti Tahir Çetin’in okuduğu ilahiler ve sanat serleri ilerleyen saatlere kadar sürdü.

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Wednesday, 20 October 2010 )
 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım