ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.36
Zaman: 04:42
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2622340
NAMAZ VAKİTLERİ
Yaz Kur'an Kursları... PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Tuesday, 08 June 2010

 Yaz Kur’an Kursu Seminerleri Başladı. 

21 Haziran – 20 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan Yaz Kur’an Kursu ile ilgili olarak seminerler ilçemiz müftülüğünde devam etmektedir.  

Bu seminerler çerçevesinde Merkezden Eğitim Sistemi ile Diyanet İşleri Başkanlığımıza tahsis edilmiş olan özel frekans arcılığıyla tüm Türkiye genelinde ki Din Görevlilerine Diyanet İşleri Başkanlığından canlı yayınla 8 Haziran 2010 tarihi saat 09-12 arası seminer program uygulandı. Programda Diyanet işleri Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ali BARDAKOĞLU Yaz Kur’an Kurslarının önemini, öğrencilere sevgi ile yaklaşıp önce onların gönüllerini kazanmamız gerektiğini, çağımızda Yaz Kur’an Kurslarının çok önemli olduğunu, Yaz Kur’an Kurslarında ve Kur’an Kurslarındaki eğitimin Milli Eğitimde ki eğitime alternatif olmayıp orada devam eden eğitimi tamamlayıcı eğitim olduğunu vurguladı. Bununla birlikte cami içi ve cami dışı eğitimin hassasiyetine işaret eden Sayın Başkanımız camilerde kur’an öğretim kursları, cami dersleri ve cami dışındaki insanlara topluluklara sevgi ile yaklaşmak gerektiğine de dikkat çekti. Bu durumu; Peygamberimizin Taife gittiğini, Taiflilerin kendisine gelmediği ile misallendirdi. Bu görevde aktif rol alan ülkemiz genelindeki Din Görevlilerimizin büyük fedakarlıklar gösterdiklerini, herkesin tatile giderken Din Görevlileri ve Kur’an Kursu öğreticilerinin Yaz Kur’an Kurslarında fedakarlıkla hizmeti devam ettirdiklerini belirterek bu fedakarlıklarından dolayı görevlilere takdir ve teşekkürlerini beyan etti. Ayrıca Yaz Kur’an Kurslarında öğrencilerimizin tatilde olduğunu idrak ederek camilerimizdeki ve kur’an kurslarımızdaki yaz kur’an kursunda öğrencilerin tatil havası içinde öğretici, dinlendirici ve eğlendirici olması gerektiğini ifade buyurdu.  

Din Eğitimi Daire Başkanımız program konuşmalarında Yaz Kur’an Kurslarının önemine vurgu yaparken nerelerde ne şekilde hangi resmi ve fahri görevlilerle mevzuat çerçevesinde bu hizmetlerin sürdürülmesi hususunda bilgiler sundu. 

Programın son bölümünde ise eğitimci bilim adamı Prof. Dr. Nevzat TARHAN öğrencilerin bulundukları yaş, yetiştikleri çevre, medya ve internetin hakim olduğu bir dünya ortamında öğrencilerin psikolojik yapısı, idrak ve kavrama noktaları, fiziki şartlar, seviye ve öğrenci psikolojisi göz önünde bulundurmak suretiyle eğitim verilmesi gerektiğini beyan etti.  

İlçe Müftümüz Sayın Mustafa ALTUN Yaz Kur’an Kursları Seminerleri hakkında; 7 Haziran 2010 da başlayan seminerlerimiz 9 Hazirana kadar İlçe Müftülüğümüz Konferans salonunda, 10 - 11 Haziran günlerinde ise Gebiz ve havalisindeki Din Görevlilerimiz için Gebiz Beldemizde devam edecektir. Geleceğimiz ve Bağımsızlığımız için vazgeçemeyeceğimiz değerlerimiz çocuklarımızı daha mükemmel bir şekilde yetiştirip inanç, ilim ve ahlaki değerler bakımından en iyi seviyeyi yakalamak amacı ile önce bu hizmeti sunacak personelimizle kendimizi yenileme gayreti içerisindeyiz. 2010 yılı Yaz Kur’an Kurslarının ilçemiz, ülkemiz ve bütün insanlığa hayırlı olacağını ümit ve temenni ediyorum dedi.

Son Güncelleme ( Tuesday, 08 June 2010 )
 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım