ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.33
Zaman: 03:47
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2595309
NAMAZ VAKİTLERİ
Abdurrahmanlar .... PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Tuesday, 27 April 2010

Abdurrahmanlar Beldesinde Salon Doldu Taştı

Kutlu Doğum Haftasının ikinci konferansı 16 Nisan Cuma Günü Abdurrahmanlar Beldesi Düğün Salonunda idi. Peygamber sevgisi salona sığmadı, salon dolup taştı. Konferansa Abdurrahmanlar Beldesi Belediye Başkanı Sayın Yusuf GİZLİ, Belde de görev yapan öğretmenler, Çevre köy ve Beldelerin imam Hatipleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

Konferansın sunuculuğunu Abdurrahmanlar Beldesi merkez Cami İmam Hatibi İsa KARASU yaptı. Kur’an-ı Kerimi Abdurrahmanlar Beldesi Yeni Cami İmam Hatibi Hacı DERELi, Kur’an-ı Kerim Mealini de Tekke Köyü Sulutekke Cami İmam Hatibi Hayrettin KAYA okudular. Konferansta Ertuğrul BAYAR İsimli bir öğrenci ilahi okudu. Sırma İşlek isimli bir öğrenci de şiir okudu.  

Konferansa konuşmacı olarak katılan İlçe müftümüz Sayın Mustafa Altun şunları söyledi: “Bu mübarek günde bu kutlu haftada öncelikle yeryüzünü halık sıfatıyla yaratıp bizi gönderen Cenabı Hakka sonsuz Hamdü senalar olsun. Yarattığı mahluklar içerisinde şereflilerinde en şereflisi olan iki cihan güneşi Hz Muhammet Mustafa SAV e bizleri ümmet kıldı, O yüce peygambere de sonsuz salat selam olsun. Bütün güzel işlerimize Allah’ın adını anarak, Peygamberimize de gönül dolusu salavat getirerek başlarsak o zaman işlerimiz güzel gelişir ve güzel neticelenir. Her yıl 14 -20 Nisan günlerini Kutlu Doğum Haftası olarak kutluyoruz.  Onu salonlarda, camilerde, statlarda, ekranlarda, her bir yerde anmaya, anlamaya ve anlatmaya gayret ediyoruz ki, Onun şefaatine nail olabilelim. Allah’a dost olabilelim. Peygamberimize sevgili olabilelim. Ayriyeten bu yıl Kur’an-ı Kerimin nazil oluşunun 1400. yılı, o nedenle Diyanet İşleri Başkanlığımız bu yılı Kur’an yılı olarak ilan etti. Bu güne kadar Kur’an-ı Ramazan da mukabele okuyoruz, mezarlarda okuyoruz, hanımefendiler yasin günlerinde yasin okuyorlar, evlatlarımız sınava gireceği zaman duaları sureleri okuyorlar, yere düşeceği zaman yakalayıp birkaç defa öpüp en yüksek rafa koyuyoruz. Bunların hepsi güzel ama yeterlimi?  Bir toplumun, bir kainatın, bir dünyanın hayatı değişirken ölülerine cenazelerine bazı programlarına Kur’an okudukları için mi değişirler, yoksa dirileri Kur’anla dirildiği için mi değişirler. Kur’an; akıl sahibi insanlara doğruyu, hakkı, hakikat ı gösteren bir mesaj olarak indirilmiş ve gönderilmiştir. Peygamber sevgisinin olduğu yerde kötülüklere, karanlıklara, haksızlıklara, yoksulluklara, yolsuzluklara, katliamlara, intiharlara, zinalara, yalancılıklara, dolandırıcılıklara yer yoktur. Aydınlık olur, huzur olur, mutluluk olur, bereket olur, güven olur, emniyet olur. Eğer Kur’an olmasaydı, eğer Hz Peygamber olmasaydı, o şirkin, küfrün, inkarın karanlığı içerisinde o gün nasıl ki bir çok kız çocukları diri diri toprağa gömüldü ise bir çok Allah’ın eşrefi mahlukat olarak yarattığı kadınlar fuhuş metaı olarak kullanıldı ise bugünde aynı şeyler söz konusu oluyor. Kur’an insanın kadınına, erkeğine, çocuğuna, yaşlısına, gencine yaratılış itibarını vermiş, mahlukatın en şereflisi ünvanını vermiştir” dedi. 

  

Çıkışta bütün dinleyicilere Kuran-ı Kerim Meali, Peygamberimizin Hayatı ve İbadet Rehberi isimli kitaplarla, Peygamber efendimizin remzi olan gül ve karanfil dağıtıldı.

Son Güncelleme ( Tuesday, 27 April 2010 )
 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım