ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.33
Zaman: 03:48
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2595311
NAMAZ VAKİTLERİ
Mevlit Kandili PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Thursday, 24 December 2015

PEYGAMBERİMİZİN DOĞUMU HÜRMETİNE ELLER SEMAYA AÇILDI

İlçemizde Mevlit Kandili Münasebetiyle 22 Aralık Salı günü akşam Merkez Camiinde ve Mahalle Camilerinde programlar düzenlendi.

Merkez Camiinde yatsı namazı öncesi Müftülük Şube Müdürü Mustafa Güner cemaate vaaz etti. Vaazında; Peygamber Efendimizi anmaktan anlamaya geçilmesi gerektiğini, onun fiziken aramızda olmadığını ama onun ahlâkı ve emaneti olan Kur’an-ı Kerim’in aramızda olduğunu ve Peygamberi (sas) anlamanın Kur’an-ı yaşamaktan geçtiğini ifade etti. Güner, vaazın sonunda cemaatin gecesini tebrik ederek, hayırlara vesile olmasını diledi.

Kılınan yatsı namazının ardından Tuzcuoğlu Camii İmam-Hatibi Mehmet Altınay, Gedik Camii İmam-Hatibi Necdet Güray, Sarıabalı Mahallesi Vezirağa Camii İmam-Hatibi Keramettin Eren, Çakallık Mahallesi Kır Camii İmam-Hatibi Bülent Şen ve Merkez Camii Müezzin Kayyımı Ali Metin Kur’an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif, İlahi Kaside ve Salatü Selam okudular. Gecenin sonunda Müftülük Şube Müdürü Mustafa Güner de dua yaptı.

Kandilin gündüzünde de Yeşilbahçe Camiinde kadınlar için Mevlid Kandili Özel programı icra edildi.  Kur’an Kursu Öğreticilerinden Hülya Bulut, Hafisa Demirbaş, Ufuk Uslu, Teslime Akkaya ve Fatma Karataş tarafından icra edilen programda Mevlid Kandili’nin hususiyeti anlatıldı, Kur’an-ı Kerim ve ilahiler okunup, geniş katılımın olduğu programın sonunda dua yapıldı.

Yine Mevlid Kandili münasebetiyle Serik Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinden bir grup öğrenci Merkez Hastane Camiini ziyaret ederek Mevlid Kandili ve Bir İbadet Yeri Olarak Camii hakkında bilgi aldılar.

Öğrencileri bilgilendiren Müftülük Şube Müdürü Mustafa Güner, öğrencilerin kandillerini tebrik ederek başladığı konuşmasında: “ Camiler yeryüzünde insanlar için kurulan ilk ev olan Kabe’nin şubeleridir. Müslümanların ibadet etmek için toplandığı yerdir. Peygamber (sas) zamanında kadınlar ve çocuklar da camiye gelmişler namazlarını Peygamberimizin (sas) arkasında kılmışlardır ” dedi ve öğrencilere caminin bölümlerini anlattı.

Programlara katılanlara çıkışta hayırseverlerin kurdukları standlarda ikramlarda bulunuldu.

Son Güncelleme ( Thursday, 24 December 2015 )
 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım