ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.33
Zaman: 23:40
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 718
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2540710
NAMAZ VAKİTLERİ
Gençlerle Çanakkale Ziyareti PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Monday, 26 October 2015

GENÇLERLE ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ ZİYARETİ

Müftülüğümüz Gençlik Koordinatörlüğü24 Ekim tarihinde ilçe genelindeki cami gençleri ile beraber Serik Belediyesinin sponsorluğunda Çanakkale gezisi düzenledi.

Antalya Müftülüğü Gençlik Kulübü Serik Koordinatörü Orta Mahalle Camii İmam-Hatibi Ahmet Akkaya’nın başkanlığında, bölge koordinatörü olan yedi din görevlisi ve otuzaltı gençle beraber 23 Ekim Cuma günü akşamı Çanakkale’ye gitmek üzere yola çıktı. 24 Ekim Sabah Çanakkale’ye ulaşan kafile, Çanakkale Savaşının yaşandığı yarımadadaki tüm şehitlikleri ziyaret etti. Yine yarımadada bulunan Çanakkale DestanıTanıtım Merkezinde Çanakkale deniz ve kara savaşlarını anlatan bir saatlik simülasyon eşliğinde üç boyutlu sinevizyon gösterimini izleyip aynı yerdeki müzeyi gezdiler. Ziyaretlerin ardından akşam dönüş için yola çıkan ekip 25 Ekim Pazar günü sabah ilçemize ulaştı.

Gezinin ardından Serik Müftü Vekili Mustafa GÜNER de bu gezide emeği geçen ve katkıda bulunanlara teşekkür ederek şunları söyledi:“Çanakkale bir destandır. Bu vatana düşman ayak basmasın, mabedine namahrem eli değmesin diye Türk, Kürt, Laz ve Çerkez demeden bir ve beraber olarak dedelerimizin canlarını feda ettiği yerdir. Çanakkale iyi okunmalı ve daima Çanakkale ruhu diri tutulmalıdır ki, bir daha düşman bu İslam yurdunu işgal etmeye kalkışmasın”

Geziden çok memnun kaldıklarını belirten gençler, kendilerine Çanakkale şehitliklerini görme ve Çanakkale ruhunu yaşama fırsatı verdikleri için Serik Müftülüğüne, Gençlik Koordinatörlüğüne ve Serik Belediyesine teşekkür ettiler.

 

 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım