ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.36
Zaman: 04:03
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2621076
NAMAZ VAKİTLERİ
Yanköy Kuran Kursu PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Wednesday, 07 October 2015

YANKÖY KOCAGÖZLER KURAN KURSU AÇILDI

İlçemizde inşası tamamlanan Yanköy Kocagözler Kur’an Kursunun açılış programıyla 2015-2016 eğitim-öğretim yılı başlatıldı.

İlçe Belediyesi tarafından inşa ettirilen Yanköy Mahallesi Kocagözler Kur’an Kursunun 7 Eylül Çarşamba günü açılış töreni yapıldı. Programa İlçe Kaymakamı Dr. Rıfat Altan, İl Müftüsü Osman Artan, Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, İlçe Müftüsü Dr. Abdulkadir Karakuş, din görevlileri, mahalle muhtarları, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Sunumunu Yanköy Mahallesi Kocagözler Camii İmam-Hatibi Muammer Canlı’nın yaptığı programda Yukarıkocayatak Camii İmam-Hatibi Nevzat Şen, Eskiyörük Mahalle Camii İmam-Hatibi Nevzat Yıldız, Şatırlı Mahallesi Akmezar Camii İmam-Hatibi Rıdvan Güvenç ve Tekke Mahallesi Zeybekler Camii İmam-Hatibi Mustafa Bayar Kur’anı Kerim ve İlahi okudular. Serik İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Zeynep Canlı da okuduğu şiirle programa renk kattı. İl Müftü Yardımcısı Mustafa Aydın ise dua yaptı.

Duanın ardından Mahalle Muhtarı selamlama konuşması yaptı. İlçe Müftümüz Dr Abdulkadir Karakuş da selamlama ve teşekkür konuşması yaptı ve kursun inşa ve açılış safhasında katkı verenlere teşekkür etti. Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık ise yaptıkları konuşmada bu tür kurumlara destek vermekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek desteklerinin devam edeceği müjdesini verdi. İl Müftüsü Osman Artan ise; Kur’an Kurslarının bir rehabilitasyon merkezi konumunda olduğunu, buraya devam eden kadın ve kızlarımızın Kur’anı Kerim ve dini bilgiler öğrenmelerinin yanında değişik konularda da bilgilendiklerini söyledi.

Selamlama konuşması yapan İlçe Kaymakamı Dr. Rifat Altan da, Müftülüğümüzün hazırladığı plaketi Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık’a takdim etti.

 Program sonunda katılanlara yemek ikram edildi.

 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım