ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.33
Zaman: 04:01
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2595360
NAMAZ VAKİTLERİ
Ramazan Bayramı Açıklaması PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Tuesday, 14 July 2015

RAMAZAN BAYRAMI AÇIKLAMASI

İlçe Müftümüz Dr. Abdulkadir Karakuş yaklaşan Ramazan Bayramı vesilesiyle bir açıklama yaptı ve açıklamasında şunları söyledi: "Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu da Cehennemden kurtuluşa vesile olan Ramazan-ı Şerifin son günlerini yaşıyoruz. İnşallah 17 Temmuz Cuma günü, iki bayramı bir arada yaşayarak, sevinç ve neşenin her yanı kaplayacağı Ramazan Bayramına kavuşmuş olacağız.

Kur'an kendisinde indirildiği için Kur’an hürmetine bereketlendirilen ve on bir aya sultan kılınan bu ayda, yenilendik, arındık; evler, haneler, cadde sokaklar, camiler mabetler şenlendi. Kur’an-ı Kerim ile yeni ilişkiler kurularak, hatim, mukabele ve Kur’an sohbetleriyle arındık ve hayatımızı anlamlandırmanın gayreti içerisinde olduk. Bu yıl da geçen yıllarda olduğu gibi, iyilik sofraları kurarak o sofralarda tüm mahalleyi bir araya getirerek iftarlar tertip ettik.İnşallah pek çok kazanımla gelecek Ramazana kadar bizi canlı ve diri tutacak, Rabbimiz ve O’nun ilkeleriyle barışık yaşayacak donanımları edinmeye çalıştık. Bunların bir sonucu olarak da, inşallah, birkaç gün sonra, hem de bir bayram günü olan Cuma gününde Ramazan Bayramını hep beraber idrak edecek, iki bayramı bir arada yaşayacağız.

Bayramlar, bir sevinç ve mutluluk paylaşımıdır, müminler olarak dost ve kardeş olduğumuzu fark etme zamanıdır. Bundan dolayı bayramlarda, en yakınlarımızdan başlayarak barışmalı, tanışmalı, kaynaşmalı ve karşılıklı güzel ilişkiler kurmalıyız. Bayrama anlam katacak olan şeyin, bizim kendi aramızda kuracağımız dostluklar olduğunu unutmadan, dostça yaşanacak bir dünya kurmanın gayreti içerisinde olmalıyız. Dargınlıkları, kin ve nefret gibi duyguları zihnimizden ve gönlümüzden söküp atarak, barışı egemen kılan, kendiyle çevresiyle ve Yaratanı ile barışık kişiler olmanın yollarını bulmalıyız. Çünkü bayram sevinci ve neşesi, aile efradımız, din kardeşlerimiz ve dostlarımızla birlikte yaşandığı sürece anlam kazanacaktır.

Bunun yanında, dünyamızın dört bir tarafında, özellikle Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı bölgelerde kan, gözyaşı ve zulüm var. Hem o acının içerisinde yaşayan kardeşlerimiz, hem de bizler çok önemli sınavlardan geçiyoruz. Bayramların gerçek manada bayram olabilmesi için topyekûn mü’minlerin, bayram sevincini birlikte yaşamaları gerekir. O kardeşlerimizi de unutmadan, onlara karşı sorumluluklarımız olduğunu hissederek, en azından dualarımızla yanlarında olacak şekilde, bayramı bayram etmeliyiz. Ülkelerindeki savaştan dolayı bize sığınmış olan Muhacir kardeşlerimize de bayramı hissettirecek bir anlayışla, onları da mutlu kılacak ilişkiler kurmalıyız.

Bu duygularla, başta Serik'te yaşayan kardeşlerimizin, değerli meslektaşlarımın ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, bayramın bütün insanlık ailesine barış, mutluluk, esenlik ve huzur getirmesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum."

 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım