ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.33
Zaman: 06:28
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2600221
NAMAZ VAKİTLERİ
Ramazan Ayına Girerken PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Wednesday, 17 June 2015

RAMAZAN AYINA GİRERKEN

İlçe Müftümüz Dr. Abdulkadir Karakuş, Ramazan başlaması münasebetiyle bir açıklama yaptı, bu yılki Ramazan ayının teması olan iyilik yapmaya dikkat çekti ve Ramazan iyilikler ve güzelliklerle geliyor, onun güzellikler ikliminden istifade etmeli dedi ve şunları söyledi:

“17 Haziran günü yani bugün akşam ilk teravih namazında divana durarak ve gecesinde de sahura kalkıp ilk orucumuza niyetlenerek Ramazan’a merhaba diyeceğiz. Rabbimiz bizlere, Ramazan-ı Şerif’in tüm hayır ve bereketlerinden istifade etmeyi nasip etsin.

Bu yılın Ramazan teması Vakit İyilik Vakti, Bu Ramazan ve Her Zaman… Ramazan ayının rahmetine ve bereketine her zamankinden daha fazla muhtaç olan insanlık, bu yılın Ramazan teması olan iyiliğe de her zamankinden daha fazla muhtaç…İnsanlık âlemi ve Müslümanlık ailesinin bireyleri olarak çok fazla bencilleştiğimiz ve bireyselleştiğimiz; aynı zamanda bir o kadar da yalnızlaştığımız dünyamızda, Ramazan’ın birleştiren, kaynaştıran ve gönüllerimize iyilik duyguları fısıldayan çağrısına çok fazla ihtiyacımız var.

Bu Ramazan ayında va’z ve hutbelerimizde Ramazan’ın iyilik mesajları gönüllere ulaştırılmaya, birbirimizle olan münasebetlerimizin kardeşlik temeline oturtulmasına yönelik Kur’anî telkinleri anlatmaya çalışacağız. Belki bu sayede, aile fertlerimizle, akraba ve komşularımızla, fakir ve yoksullarımızla, ülkemize sığınmış olan mültecilerle, sokakları mesken tutmuş merhamete muhtaç çocuklarımızla, başının okşanmasını bekleyen yetimlerimizle, aile içerisinde evlat ve torunlarıyla yaşamaya en fazla muhtaç haldeyken huzur evlerinde huzur aratmak durumunda bıraktığımız yaşlılarımızla, ilgi alanımız içerisinde olan tüm Müslüman kardeşlerimiz ve insanlık ailesiyle olan ilişkilerimizi, Kur’an ve sünnet çizgisinde yeniden sorgulamaya başlarız.

Bu yıl da inşallah mahalle halkını cami bahçelerinde buluşturarak, zengin-fakir, kadın-erkek, genç-yaşlı, çoluk-çocuk hep birlikte Mahalle İftarları programlarımızı devam ettirerek, Kur’an Ziyafetleri, ilahiler ve dualarla iftar vaktinin bereketini hayatımıza aktarmaya çalışacağız.

Gençlerimiz, yetimlerimiz, ilçemizde yaşayan Suriyeli misafir kardeşlerimiz ve Yaz Kursunda okuyan öğrenci ve velilerimizle iftar ve dua buluşmaları gerçekleştirerek, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmenin gayreti içerisinde olacağız.

Camilerimizde mukabele, va’z ve sohbet programlarıyla Kur’an ayını Kur’an ile buluşma ayı yapmaya, Kur’an ve sünnetin doğru bilgisiyle gönüllerimizi süslemeye çalışacağız. Bize, ateşten kalkan olacağını Sevgili Peygamberimizden öğrendiğimiz Oruç ibadetimizi, sadece aç ve susuz kalmak anlayışından çıkarıp, tüm benliğimizle oruç tutup, onun günahlardan korunma vesilesi olduğunu anlamaya gayret edeceğiz.

Bu duygularla tüm kardeşlerimizin Ramazan-ı Şerifini tebrik ediyor, Ramazan’ın bizlere hayırlar ve bereketler getirmesini temenni ediyoruz…”

 

 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım