ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.36
Zaman: 11:07
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2652364
NAMAZ VAKİTLERİ
Aksu Müftüsünden Konferans PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Tuesday, 21 April 2015

AKSU MÜFTÜSÜ İLÇEMİZDE KONFERENS VERDİ

Aksu Müftüsü Mustafa Şimşek İlçemiz Gebiz ve Akçapınar Mahallelerinde 20 Nisan Pazartesi günü iki ayrı konferans verdi. Böylece Kutlu Doğum Haftası programları tamamlanmış oldu.

Konferanslardan ilki saat 17.00 de Gebiz Meydanında yapıldı. Programa Aksu Müftüsü Mustafa Şimşek, İlçe Müftümüz Dr. Abdulkadir Karakuş, Müftülük Şube Müdürü Mustafa Güner, çevre Din Görevlisi İmam-Hatip ve Kur’an Kursu Öğreticileri ve vatandaşlar katıldı.

Program sunumunu Gebiz Merkez Cami İmam-Hatibi Eyüp Üçüncü’nün yaptığı programda Şatırlı Akmezar Camii İmam-Hatibi Rıdvan Güvenç Kur’an-ı Kerim okudu. Açış konuşmasını İlçe Müftümüz Dr. Abdulkadir Karakuş yaptı. Bir öğrenci şiir okudu. Gökveliler Camii İmam-Hatibi Emre Mutlu ney eşliğinde, Aksaz Camii İmam-Hatibi Bekir Çalışkan bendir eşliğinde ilahiler okudular. Programa konuşmacı olarak katılan Aksu Müftüsü Mustafa Şimşek Hz. Peygamber ve birlikte yaşama ahlakı konulu konuşmalarında; birlikte yaşamak adına farkındalık oluşturacak Peygamber Efendimizden ve sahabelerin hayatından örnekler anlattı. Konuşmanın ardından okunan Hatm-i Şeriflerin duasını Gebiz Merkez Camii İmam-Hatibi Eyüp Üçüncü yaptı. İlçe Müftümüz Dr. Abdulkadir Karakuş misafir hocamız Aksu Müftüsü Mustafa Şimşek’e plaket takdim etti. Program sonunda katılanlara Başkanlığımız yayınlarından kitap hediye edildi. Pide ve ayran ikramı yapıldı.

Haftanın son programı ise, saat 20.00 de Akçapınar Meydanında Akşam namazının ardından yapıldı. Akçapınar Camii İmam-Hatibi Ali Çağlayan’ın sunumunu yaptığı programda Aksaz Camii İmam-Hatibi Bekir Çalışkan Kur’anı Kerim okudu. Açılış konuşmasını ilçe Müftümüz Dr. Abdulkadir Karakuş yaptı. Başkanlığımızın hazırladığı Sinevizyon izlendi. Öğrencilerin şiir ve ilahi okumalarının ardından Gökveliler Camii Camii imam-Hatibi Emre Mutlu ve Aksaz camii İmam-Hatibi Bekir Çalışkan ney ve bendir eşliğinde ilahiler okudular. Program konuşmacısı Aksu Müftüsü Mustafa Şimşek Peygamber Efendimiz kız çocuklarını diri diri toprağa gömen bir toplumdan, birlikte yaşama ahlakına sahip bir toplumu 1400 sene önce oluşturmuştur dedi.

Programın sonunda katılımcılara, başkanlığımızın hazırladığı kitaplar, karanfiller ve pide ayran dağıtılmasıyla sona erdi.

 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım