ANA MENÜ
Anasayfa
İdarecilerimiz
Müftülerimiz
Personelimiz
Cami ve Kuran Kurslarımız
Program Videolarımız
Müftülüğümüzden Haberler
Haberler
Arama
İletişim
İlmihal 1-2
İSTATİSTİKLER
OS: Windows
PHP: 5.2.17
MySQL: 5.6.36
Zaman: 03:59
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Üyeler: 719
Haberler: 1164
Web Bağlantıları: 0
Ziyaretçiler: 2621054
NAMAZ VAKİTLERİ
Mevlit Kandili PDF Yazdır E-posta
Yazar Media Station Web Center   
Wednesday, 31 December 2014

  

MEVLİT KANDİLİ

Yaklaşan Mevlit Kandili dolayısıyla, İlçe Müftümüz Dr. Abdulkadir Karakuş bir açıklama yaptı ve açıklamasında şunları söyledi:

“2 Ocak 2015 Cuma gününü Cumartesiye bağlayan gece, Âlemlere rahmet, Hz. Muhammed (as)’ın doğumunun 1444. yıldönümü olan mübarek Mevlit Kandilini beraberce idrak edeceğiz.

İnsanlık bu gün, cehalet karanlığının her tarafı kapladığı bir dünyayı doğumuyla aydınlatarak, cehalete karşı yoğun bir seferberlik başlatan Peygamberimizi tanımanın iftihar ve onurunu yaşamaktadır.

Rabbimiz onu, tüm varlığa olan merhametinin bir sonucu olarak elçisi yapmış ve onu Peygamberi olarak, tüm insanlığa dünyada nasıl yaşanıp ne şekilde hareket edileceklerini öğretmek üzere görevlendirmiştir. O, insanlık için en önemli örnek, Kur’an’ın yeryüzündeki canlı numunesidir. Onun örnekliği kıyamete kadar tüm insanlığa rehberlik yapacak ve onun rahmet olarak gönderilişi sinelerimizi ısıtmaya devam edecektir.

Böylesi bir Peygambere ümmet olmak, bizler için önemli bir ayrıcalıktır. Onun doğumunun kutlu yıldönümünde, onun öğrettiği ve tavsiye ettiği ilkelerle bezenerek, geçici olarak ikamet ettiğimiz şu kısa ve fani dünyayı imar ve ihya etmenin yollarını aramalı, hayatımızdaki eksiklikleri telâfi etmeye ve yine onun çizdiği yol haritasına bağlı olarak kendimizi inşa etmeye vesile kılmalıyız.

Hz. Peygamber Efendimizin mevlidini idrak ederken, bugün bir kere daha onun ümmeti olmanın hazzına varmalı, onun rehberliğine ne ölçüde tabi olduğumuzu bir kere daha gözden geçirmeliyiz. Başta İslam âlemi olmak üzere tüm insanlığın karşı karşıya kaldığı problemlerin gerek tespiti, gerekse çözümü noktasında yapabileceklerimizi Efendimizin öğretilerine başvurarak, yeniden değerlendirmeli ve kendimizden başlayarak yeniden bir ihya hareketi başlatmalıyız.

Bu geceyi fırsat bilerek, iman esnasında verdiğimiz söze ne kadar sadık olduğumuzu defalarca sorgulamalı; dinimiz, peygamberimiz ve kitabımız ile olan irtibatımızı yeniden gözden geçirmeli ve Allah’ın yeryüzündeki halifesi olarak neler yaptığımızın ciddi bir biçimde muhasebesini yapmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli Serikli kardeşlerimizin ve İslam âleminin Mevlit Kandilini tebrik ederken, Cuma günü akşam, Yatsı namazından sonra, tüm camilerimizin yanında Serik Merkez Camiinde de düzenleyeceğimiz Kandil Özel Programında kadın-erkek tüm dostlarımızı, Mevlit Kandilinin sevincini beraberce yaşamaya davet ediyorum.

Mevlit Kandilinin, bolluk ve berekete, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine, dirlik ve düzenimizin devamına, özellikle İslam âlemi üzerine yeni rahmet kapılarının açılmasına vesile olmasını diliyorum.”

Son Güncelleme ( Thursday, 01 January 2015 )
 
< Önceki   Sonraki >
web tasarım
moda
web tasarım